Продавець Интернет-магазин электротоваров " ЭлектроОптТорг " розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
13 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (завтра, 13.05).

+380 (50) 944-94-90
+380 (44) 334-61-09
Интернет-магазин электротоваров " ЭлектроОптТорг "

Вибір електролічильника. Що потрібно знати?

Вибір електролічильника. Що потрібно знати?

При комерційному обліку електроенергії обов'язково узгодьте обрану модель електролічильника в РЕЗ!

Кожен лічильник електроенергії, представлений в нашому магазині, має сертифікат України, держ. повірку і гарантію заводу-виготовлювача від 4 до 5 років!

 

Щоб покупцям було краще орієнтуватися серед пропонованих на ринку України моделей лічильників електроенергії, ми запрошуємо всіх ознайомитися з вступною статтею, докладно розповідає про основні відмінності між ними. У нашому інтернет-магазині всі лічильники представлені в наступних категоріях:

Всі моделі лічильників, представлені в нашому магазині, електронного типу! Наявність електромеханічного відлікового пристрою у деяких з них, слід розцінювати лише як прагнення виробника здешевити конструкцію лічильника, зберігши його клас точності!  
На наведеної структурної схеми видно, що спочатку лічильники електроенергії класифікують за типом ланцюгів змінного струму (однофазні або трифазні), в яких буде проводитися вимір. Наступною категорією є тарифность. Поряд з однотарифными лічильниками електроенергії споживачам пропонуються і моделі багатотарифних лічильників. Перевага останніх полягає в їх можливості вимірювати споживану потужність окремо, для кожного з декількох заданих інтервалів доби. Таке диференціювання застосовується при багатотарифному обліку електричної енергії, що дозволяє заощадити на правильному розподілі споживаної потужності протягом доби. Ще однією відмінною особливістю лічильників є тип вимірюваної ними електроенергії. Більшість однофазних лічильників вимірюють тільки активну енергію, і лише мала їх частина здатна оцінювати реактивну. Трифазні лічильники можуть вимірювати характеристики як активної, так і реактивної електроенергії, а також враховувати її напрямок (див. керівництва по експлуатації трифазних лічильників). Реактивна енергія є результатом роботи ємнісних або індуктивних видів навантаження, таких як наприклад, електродвигуни. Облік і компенсація реактивної енергії надзвичайно важливі для зменшення витрат на споживання і поліпшення якості електроенергії.

Конструкції однофазних лічильників можуть відрізнятися кількістю вимірювальних елементів. Більш дешеві моделі містять один датчик струму, розташований в фазної ланцюга приладу. Електролічильники подорожче мають датчик і в нульовий ланцюга. Два вимірювальних датчика захищають лічильник від крадіжки електроенергії, яка можлива через маніпуляцію з підключаються проводами.

 

Кожна модель лічильника електроенергії має унікальне номінальна робоча напруга виходячи з наведеного ряду:

  • 220 В; 
  • 3х100 В; 
  • 3х220 В;
  • 3x57,7/100 В;
  • 3х127/220 В;
  • 3х220/380 В.

Номінальна (не плутати з мінімальною) і максимальна сила струму, визначена для лічильників, обмежена наступним переліком:

  • 5-7,5 А; 
  • 5-10 А; 
  • 5-60 А; 
  • 5-100 А; 
  • 5-120 А;
  • 10-80 А;
  • 10-100 А.

При виборі лічильника ці паспортні значення необхідно розглядати з урахуванням визначеного для моделі типу підключення до ланцюгів генератора і навантаження:

Така організація способів підключення дозволяє найбільш повно задовольняти різноманітним робочим умовам, при яких відбуваються вимірювання параметрів електроенергії. Наприклад, вибір лічильника, має трансформаторне підключення, може бути обумовлений вимогами щодо вимірювання значень напруги або струму, що виходять за межі номінально допустимих за паспортом для моделей прямого підключення.
 

 


Всі моделі сучасних лічильників електроенергії мають у своєму складі один або кілька спеціалізованих інтерфейсів для прийому-передачі даних, керування навантаженням:



В залежності від типу вбудованого інтерфейсу, лічильник може використовуватися як для автономної роботи, що не вимагає взаємодії між іншими пристроями, так і для роботи у складі складних контрольно-вимірювальних систем, наприклад АСКОЕ (автоматизовані системи комерційного обліку електроенергії). Певні інтерфейси (оптопорт) призначені лише для забезпечення сервісних функцій, таких як програмування тарифного модуля, або зчитування даних аварійних подій. Моделі, що містять релейний вихід, можуть бути використані для управління підключенням навантаження. Управління може відбуватися дистанційно (по інтерфейсу RS-232, RS-485, радіоканалу), або ініціюватися в певну час (за допомогою внутрішніх годин багатотарифного лічильника), що є необхідним для багатьох споживачів електроенергії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner